Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

• 2022-11-07 14:36:38
  • Gimnazjum,

Szkoła Mistrzostwa Sportowego to inicjatywa, powstała z inicjatywy Wójta Gminy Gniewino oraz Klubu KS Stolem Gniewino w wyniku zapotrzebowania na profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej. Rozpoczęła działalność we wrześniu 2021 roku, zapraszając we własne progi młodych adeptów z regionu. W tym roku szkolnym powołano też dwie klasy Liceum Mistrzostwa Sportowego. Obecnie do oddziałów sportowych uczęszcza 90 sportowców.

Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

27 września w Sali Widowiskowo - Kinowej Centrum Kultury w Gniewinie odbyło się uroczyste przyjęcie w poczet uczniów Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gniewinie chłopców z Oddziałów Mistrzostwa Sportowego. Oprócz władz szkoły z Dyrektor Lucyną Pałubicką i grona pedagogicznego uroczystość uświetnili Sekretarz Gminy Gniewino Grzegorz Dziewięcin oraz Prezes Klubu KS Stolem Gniewino Piotr Sadowski. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Każdy z uczniów otrzymał również książkę "Stolem - Sportowa Duma Gniewina" napisaną przez Tomasza Dołotko.

W części artystycznej uczestnicy mogli wysłuchać śpiewu absolwentki  szkoły Zuzanny Szczypior.

Trenerzy przygotowali na tę okoliczność ciekawą multimedialną prezentację, w której pokazali dotychczasowe osiągnięcia oraz zaprezentowali swoje plany na najbliższe lata dotyczące strategii rozwoju Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Do dotychczasowych sukcesów Szkoły Mistrzostwa Sportowego zaliczyć można m.in.: sześć drużyn zgłoszonych do rozgrywek (roczniki 2007, 2008, 2009, 2010), dwa zespoły na czołowych miejscach w ligach wojewódzkich, dwa roczniki walczące o awans do ligi wojewódzkiej, dwóch zawodników grających mecze mistrzowskie w kadrze województwa pomorskiego  oraz kilku powoływanych na konsultacje, pierwszy transfer gotówkowy do Akademii Klubu Ekstraklasowego, udział zawodników w treningach 3 ligowej drużyny seniorskiej.

W skali województwa posiadamy najlepszą infrastrukturę treningową (4 boiska pełnowymiarowe trawiaste, 1 boisko pełnowymiarowe sztuczne, orlik, kort tenisowy, 2 hale sportowe, siłownia, salka fitness, salka JUDO, basen). Możemy również szczycić się jednym z najlepszych internatów w Polsce (4* Hotel Mistral). Szkoła, internat i obiekty sportowe są w jednym miejscu, dowozy do szkoły dla zawodników z najbliższej okolicy.

Uczniowie Oddziałów Mistrzostwa Sportowego trenują pod okiem wykwalifikowanej kadry (treningi bramkarskie, motoryczne i pozycyjne), biorą udział obozach szkoleniowych w kraju i za granicą, w wykładach tematycznych i treningu mentalego, są pod opieką  fizjoterapeuty, proces szkolenia jest kontrolowany, dokonuje się również analiz video i nagrywania dronem i kamerą.

Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 0 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 1 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 2 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 3 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 4 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 5 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 6 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 7 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 8 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 9 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 10 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 11 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 12 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 13 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 14 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 15 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 16 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 17 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 18 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 19 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 20 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 21 Przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. zdjecie 22